Zaloguj się
Blog na Matlab.pl
Forum polskich użytkowników

UŻYTKOWNICY GRUPY PROFIL Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości FAQ

Napisz nowy temat     Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

Sieć neuronowa - projekt - POMOCY
Forum MATLAB Strona Główna-> Biologia komputerowa i systemy medyczne
Post Wysłany: 28 Maj 2013, Wto 1:06 pm Temat postu: Sieć neuronowa - projekt - POMOCY Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
ko1_koris

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witam, otrzymałem od prowadzącego przedmiot Sieci Neuronowe tematykę projektu zaliczeniowego, mianowicie:

Wspomaganie oceny komisji przy zatrudnianiu pracowników - zestaw cech osobowych i wiedzy, wykształcenia jako dane wejściowe. Zapamiętane wzorce to osoby pracujące wybitnie wzorcowo w firmie.

Nie mam pomysłu jak zacząć tworzenie owego projektu. Ma być wykonany w MATLABIE. Nie wiem na jakim typie sieci neuronowej się skupić, jak opisać problem ? Jedyne co mi przychodzi do głowy to stworzenie bazy danych "pracujących już" w mojej firmie osób i na podstawie ich cech uczyć sieć i robić porównanie z wprowadzonymi danymi. Czy dobrze sobie to wszystko wyobrażam ? Jeżeli ktoś ma jakiś lepszy pomysł albo posiada materiały które ocierały by o tematykę, bardzo proszę o pomoc.

Post Wysłany: 28 Maj 2013, Wto 5:56 pm Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
Staszko90
Dość dobry pisarz

pierwsze to musisz zrobić dosyć obszerną bazę wiedzy.
Możesz to zrobić np. 30 wejść 1 wyjście. Wejściami są informacje o osobie (można użyć skali 0-5) a wyjściem będzie prawdopodobieństwo, że dana osoba jest wartościowa. Ewentualnie może być wiele wyjść, czyli ocena predyspozycji na dane stanowisko. ilość danych uczących powinieneś dostosować do ilości wejść, mniej więcej razy 3.
Wystarczy siec percpetonowa dwuwarstwowa. W obu warstwach funkcje aktywacji typu logsig. ilość neuronów ukrytych wystarczy równa ilości wejść.

Post Wysłany: 29 Maj 2013, Sro 4:19 pm Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
ko1_koris

dziękuję, muszę powiedzieć że na coś takiego liczyłem i bardzo mi pomogłeś, teraz już wiem mniej więcej od czego zacząć, mam tylko pytanie: jak najlepiej i w jakiej formie tworzyć ową bazę danych ?

Post Wysłany: 30 Czerwca 2013, Nie 3:57 pm Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
fraktal
Może pisać książki

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
podobny temat był juz na forum - jeżeli nie miałeś do czynienia z metodami rekrutacji i oceny - najlepiej byłoby abys zdobył takie dane (ale jest to w praktyce nie możliwe dla osoby bez kwalifikacji ).
Zazwyczaj ocena cech osobowości i określenie profilu psychofizycznego odbywa sie poprzez rozmowę z osobą posiadającą kwalifikacje do oceny psychologicznej kandydata , lub tez ocenę odpowiedzi które kandydat udzielił w kwestionariuszu (teście) - zazwyczaj jest to od kilkudziesięciu d kilkuset pytań otwartych i zamkniętych i tutaj bazę najlepiej tworzyć na zadzie skali - jezeli zadasz kandydatowi kilkadziesiąt pytań które sa oceniane np w skali od 1 do 5 to dostajesz już zbiór danych wejściowych . problem stanowią jedynie dane uczące bo wymagają jzu nietylko posiadania odpowiedzi na zestaw pytan ale również miarodajną ocenę pracownika.

dlatego ( w mojej opinii) takich danych o "królikach" doświadczalnych powinieneś uzyskać od swojego prowadzącego temat gdyż w praktyce zdobycie takiej bazy danych wzorcowych i niezbędnych informacji wiąże sie z dużymi kosztami (finansowymi i czasowymi) .
Możesz również to również uprościć i wygenerować bazę (ocena, cecha osobowosci ) czerpiąc informacje z odpowiednich książek związanych z psychologii.

Forum MATLAB Strona Główna-> Biologia komputerowa i systemy medyczne

Napisz nowy temat     Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Skocz do:  

Statystyki forum:

Od dnia 08.06.2006 forum odwiedzano 36012003
Najwięcej użytkowników 266 było obecnych 19 Lutego 2015, Czw 7:03 pm

Aktualnie online:

Najnowsze posty na forum:
Modelowanie układu.  (21 Maj 2017, Nie 8:40 pm)
Małe poprawki  (21 Maj 2017, Nie 8:33 pm)
Matlab, a praca?  (21 Maj 2017, Nie 7:56 am)
NADZWYCZAJ nietypowy problem  (21 Maj 2017, Nie 2:14 am)
WYKRESY  (18 Maj 2017, Czw 4:26 pm)
Rysowanie wykresów  (18 Maj 2017, Czw 9:06 am)
Problem z zadaniem  (17 Maj 2017, Sro 6:56 pm)
Wyjaśnienie zadania  (14 Maj 2017, Nie 11:30 pm)
Wektoryzacja wyrażeń warunkowych  (14 Maj 2017, Nie 11:13 pm)
Proszę o pomoc z zadaniem z MATLAB  (14 Maj 2017, Nie 12:12 pm)
Twoje prawa: