Zaloguj się
Blog na Matlab.pl
Forum polskich użytkowników

UŻYTKOWNICY GRUPY PROFIL Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości FAQ

Napisz nowy temat     Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

język polski na forum.
Forum MATLAB Strona Główna-> Forum
Post Wysłany: 11 Czerwca 2009, Czw 11:06 am Temat postu: język polski na forum. Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
admo

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witam.
Błaha sprawa dotycząca ortografii na forum. Nie, nie... nie chodzi mi o wypowiedzi użytkowników, ale o generowane przez system komunikaty. Dokładnie rzecz dotyczy dat. Każdy człowiek władający językiem polskim powinien wiedzieć, że nie pisze się "15 Maj 2009", tylko "15 maja 2009". Ta sama zasada dotyczy również innych miesięcy:) Wiem, że nikt nie jest nieomylny i czasem każdy popełnia błędy, ale przy tym warto cały czas dążyć do ideału. Mam nadzieję, że w niedługim czasie administratorzy przetłumaczą 12 słów, tak aby pozbyć się niezliczonej ilości błędów na tym forum:)
Pozdrawiam

PS
To mój pierwszy post na tym forum... kolejne będą dotyczyły już Matlaba... no chyba, że administratorzy będą opieszali.

Post Wysłany: 12 Czerwca 2009, Pią 7:28 pm Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
mpi
Site Admin

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jak popatrzysz na np. swojego posta to zobaczysz, że pojawiło się tam 'Cze' zamiast 'Czerwiec'. Tak samo jest z tym 'Maj'. To nie jest błędna forma gramatyczna tylko wersja skrócona, używana gdy np. mamy za mało miejsca na wpisanie całej nazwy miesiąca. Notację taką stosuje się dosyć często w systemach komputerowych.

Gdybym to poprawił, musiałbym poprawić także pozostałe nazwy miesięcy, a np. 'październik' jest nazwą bardzo długą i może spowodować tzw. 'rozjeżdżanie' się kolumn z postami.

Zrobię więc tak: jeżeli użytkownicy forum poprą Cię w tej dyskusji poprawię wszystkie nazwy. Jeśli nie - uznam, że nikogo to nie intersuje i zostawię tak jak jest. Dla mnie to nie ma większego znaczenia, taką wersję zastałem w oprogramowaniu, którego używamy do obsługi forum.

Post Wysłany: 13 Czerwca 2009, Sob 10:26 am Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
admo

Witaj,
jak popatrzysz na mojego (i swojego) posta, to zobaczysz że pojawiło się tam 'Czerwiec' zamiast 'Cze', przykład poniżej:)

Na forum znalazłem również 'Październik', a nie skróconą formęSmile

A argument o tym, że nikogo nie musi to interesować jest trochę nie na miejscu:) Przecież warto cały czas się doskonalić.

EDIT
Dobra, dobra już nie nudzę... ale szanujmy swój język:)

Post Wysłany: 14 Czerwca 2009, Nie 5:53 pm Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
Marcin Pawlik
Może pisać książki

Popieram admo. Też wolałbym, żeby daty pisać po polsku a nie po polskiemu.
M.

Post Wysłany: 15 Czerwca 2009, Pon 10:36 am Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
mpi
Site Admin

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gotowe

Post Wysłany: 15 Czerwca 2009, Pon 4:26 pm Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
admo

No i czy nie lepiej od razu to wygląda?Smile
Dziękuję i zaczynam przekopywanie forum.

Post Wysłany: 15 Styczenia 2010, Pią 8:06 pm Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
elmariano
Początki pisania

Jeśli już jesteśmy w temacie - patrząc na kolumnę 'Ostatni post' wyświetla się np. 10 "Styczenia" a nie "Stycznia" Razz

Forum MATLAB Strona Główna-> Forum

Napisz nowy temat     Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Skocz do:  

Statystyki forum:

Od dnia 08.06.2006 forum odwiedzano 37646030
Najwięcej użytkowników 266 było obecnych 19 Lutego 2015, Czw 7:03 pm

Aktualnie online:

Najnowsze posty na forum:
Faktoring  (22 Sierpnia 2017, Wto 1:25 pm)
Nauka profesjonalnego montażu filmów  (22 Sierpnia 2017, Wto 1:24 pm)
Simulink/ xPC target - błąd polecenia slrtexplr  (21 Sierpnia 2017, Pon 7:41 pm)
Niedoparki - 2017 - Cały Film Online/Pobierz  (19 Sierpnia 2017, Sob 6:24 pm)
Fatima. Ostatnia tajemnica- 2017 - Cały Film Online/Pobierz  (19 Sierpnia 2017, Sob 6:24 pm)
Mamuśki mają wychodne- 2017 - Cały Film Online/Pobierz [CDA]  (19 Sierpnia 2017, Sob 6:23 pm)
Gang Wiewióra 2 - 2017 - Cały Film Online/Pobierz [CDA]  (19 Sierpnia 2017, Sob 6:22 pm)
Dom wygranych - 2017 - Cały Film Online/Pobierz [CDA]  (19 Sierpnia 2017, Sob 6:22 pm)
Agentka specjalnej troski - 2017 - Film Online/Pobierz  (19 Sierpnia 2017, Sob 6:21 pm)
Królewicz Olch - 2017 - Cały Film Online/Pobierz [CDA]  (19 Sierpnia 2017, Sob 6:20 pm)
Twoje prawa: