Zaloguj się
Blog na Matlab.pl
Forum polskich użytkowników

UŻYTKOWNICY GRUPY PROFIL Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości FAQ

Napisz nowy temat     Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

czy mozna Matlabem mierzyc sygnaly jak w LabView?
Forum MATLAB Strona Główna-> Pomiary i testowanie
Post Wysłany: 25 Styczenia 2008, Pią 6:33 pm Temat postu: czy mozna Matlabem mierzyc sygnaly jak w LabView? Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
zwora
Pisze

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witam

Czy Matlab daje mozliwosc pomiaru sygnalow z wykorzystanie karty muzycznej, podobnie jak LabView? Dzieki za odpowiedzi.

Post Wysłany: 26 Styczenia 2008, Sob 6:10 pm Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
mpi
Site Admin

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mógłbyś sprecyzować? nie mam doświadnczeń z LabView i nie bardzo wiem na czym ten pomiar miałby polegać? tzn. czy chodzi Ci o zrzut sygnału wchodzącego na wejście karty dzwiękowej? czy jest on wykonywany w real-time??

Post Wysłany: 27 Styczenia 2008, Nie 11:33 am Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
zwora
Pisze

Witam. Dzieki za odpowiedz. Chodzi mi o cos takiego jak wirtualny przyrzad pomiarowy, czyli pomiary jak przy wykorzystaniu karty pomiarowej, ale zamiast katry pomiarowej z wykorzystaniem karty muzycznej. Wiem, ze sa gotowe i darmowe programy do robiena pomiarow z wykorzystaniem karty muzycznej, ale ja bym wolal skorzystac z Matlaba. Moze jest jakis toolbox, ktory to umozliwia?

Post Wysłany: 6 Lutego 2008, Sro 10:34 am Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
arcziii
Początki pisania

Przylaczam sie tez do pytania. A jesli chodzi o labview to w jaki sposob uzyskac pomiary za pomoca karty muzycznej, gdzie mozna znalezc tego typu programiki obslugujace to?

Post Wysłany: 6 Lutego 2008, Sro 1:59 pm Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
mpi
Site Admin

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tak jak najbardziej jest to możliwe.
Wykorzystuje się do tego Data Acquisition Toolbox. Wszystko można znaleźć w dokumentacji do tego Toolboxa.
Tylko przypminam, że nie jest to akwizycja danych z rygorem czasu rzeczywistego (do tego trzeba by użyć: RTWT lub xPCTarget), ale z tego co wiem LabView nie ma nic wspólnego z czasem rzeczywistym.

Post Wysłany: 15 Marca 2008, Sob 5:00 pm Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
Vieniava
Może pisać książki

Cytat:
ale z tego co wiem LabView nie ma nic wspólnego z czasem rzeczywistym

oj nie zgadzam sie! widziałem jak mój kolega rozwalał w LabVIEW np demodulację FSK na żywo z karty dźwiękowej (nawet skompilowane toto było do standalone app.) . I na dzień dzisiejszy uważam iż LAbVIEW (odpowiednik Simulinka) jest lepszy od Simulinka właśnie - żwawość działania, cena.
Ba nawet LabView akceptuje kod m - tzn mozna sobie oprogramować dowolny bloczek jako m-funkcję.

Post Wysłany: 17 Marca 2008, Pon 10:41 am Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
mpi
Site Admin

ALE PRZECIEZ LABVIEW NIE JEST ODPOWIEDNIKIEM SIMULINKA!!!

Te dwa programy służą do dwóch odrębnych rzeczy. Labview to jest typowa pomiarówka, zresztą jego producent robi przede wszytskim karty pomiarowe, a ten program to tak przy okazji. Natomiast Simulink służy do symulacji układów dynamicznych (rozwiązywania równań różniczkowych i różnicowych) oraz automatycznej generacji kodu C z modeli (RTW), a pomiary to tak przy okazji robi (dokładnie odwrotnie niż LabView).

Post Wysłany: 12 Maj 2011, Czw 10:24 am Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
alicedong
Zbanowany

że nie jest to akwizycja danych z rygorem czasu rzeczywistego (do tego trzeba by użyć: RTWT lub xPCTarget), ale z tego co wiem LabView nie ma nic wspólnego z czasem rzeczywistym..If you are looking for something new then you can watch The United States of Tara dvd set will bring another experience to u

Forum MATLAB Strona Główna-> Pomiary i testowanie

Napisz nowy temat     Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Skocz do:  

Statystyki forum:

Od dnia 08.06.2006 forum odwiedzano 35600838
Najwięcej użytkowników 266 było obecnych 19 Lutego 2015, Czw 7:03 pm

Aktualnie online:

Najnowsze posty na forum:
Jak symulować metodą Monte Carlo wartość oczekiwaną i  (26 Kwietnia 2017, Sro 3:08 pm)
Simscape - zmierzyc przeplyw masowy przez szczeline  (26 Kwietnia 2017, Sro 12:21 pm)
Miejsce zerowe  (24 Kwietnia 2017, Pon 7:36 pm)
Badanie rozkładu prawdopodobieństwa  (24 Kwietnia 2017, Pon 9:50 am)
zadanie z pętlami  (22 Kwietnia 2017, Sob 5:59 pm)
gęstoś mocy sygnału  (20 Kwietnia 2017, Czw 9:30 pm)
Wycięcie sygnału z pliku za pomocą skryptu.  (20 Kwietnia 2017, Czw 2:34 pm)
MATLAB potrzebuje pomocy w rozwiązaniu algorytmu  (18 Kwietnia 2017, Wto 5:51 pm)
MATLAB potrzebuje pomocy w rozwiązaniu algorytmu  (18 Kwietnia 2017, Wto 5:30 pm)
MATLAB potrzebuje pomocy w rozwiązaniu algorytmu  (18 Kwietnia 2017, Wto 4:37 pm)
Twoje prawa: