Zaloguj się
Blog na Matlablog
Forum polskich użytkowników

UŻYTKOWNICY GRUPY PROFIL Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości FAQ

Napisz nowy temat     Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

Wykres parametryczny 3d
Forum MATLAB Strona Główna-> Przetwarzanie obrazów, grafika
Post Wysłany: 29 Kwietnia 2016, Pią 11:53 am Temat postu: Wykres parametryczny 3d Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
stellatus

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
To jest mój pierwszy dzień z Matlabem. Dla zaawansowanego użytkownika to będzie proste, ale dla mnie w tej chwili jest to czarna magia, dlatego proszę o zlitowanie się i pomoc. Umiem stworzyć wykres krzywej parametrycznej 3d z danych i ze wzoru, a także wpływać na zakres t. I to jest wszystko. Nie potrafię znaleźć informacji na temat:
- wpływania na ilość kroków (interesują mnie równe odstępy pomiędzy nimi; kiedyś w Mathematice nie potrafiłem wpłynąć na to żeby odstęp pomiędzy krokami był równy)
- interpolacji (jest dużo informacji na ten temat, ale nie wiem co dopisać do kodu dot. wykresu krzywej 3d), najbardziej interesuje mnie cubic spline.
Najbardziej szczęśliwy będę jeżeli ktoś będzie w stanie podać mi namiary na już gotowy wykres interaktywny (a może właściwiej: mikro program do wykresów), tzn. żeby miał sporą ilość bajerów dot. wpływania na jego wygląd, suwaków, pól na wartości i formuły..., coś takiego jak to: http://www.math.uri.edu/~bkaskosz/flashmo/parcur/
ale żeby można było jeszcze wpływać na interpolację.

Post Wysłany: 29 Kwietnia 2016, Pią 4:16 pm Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
stellatus

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ok. Mam to co chciałem:
Kod:

t
=linspace(-1000,1000,2001)
x=tan(t)
y=cos(tan(t))
z=cos(t)
plot3(x,y,z)

Wykres wychodzi taki jak powinien. Chcę teraz uzyskać coś co w OpenOffice Calc nazywa się krzywa kubiczna składana o rozdzielczości 20. Nie mam pojęcia o teorii interpolacji, więc nie wiem czy te dane są wystarczające. Dla rozdzielczości 5 wygląda ona tak: https://drive.google.com/open?id=0B-u7dqmskzd5NEpCaUVJLS1TSFU

Post Wysłany: 2 Września 2016, Pią 9:38 am Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
kabinypry

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Witam to dość trudno wygląda zagłąb się troszkę w literaturę poćwicz i wyjdzie ci

Forum MATLAB Strona Główna-> Przetwarzanie obrazów, grafika

Napisz nowy temat     Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Skocz do:  

Statystyki forum:

Od dnia 08.06.2006 forum odwiedzano 38757368
Najwięcej użytkowników 266 było obecnych 19 Lutego 2015, Czw 7:03 pm

Aktualnie online:

Najnowsze posty na forum:
O czym szumi las (2017) Film Online/Pobierz - HD  (22 Października 2017, Nie 4:19 pm)
Super Spark: Gwiezdna misja (2017) Film Online/Pobierz - HD  (22 Października 2017, Nie 4:19 pm)
Film Wszyscy moi mężczyĹşni - 2017 - Online lub Pobierz (C  (22 Października 2017, Nie 4:17 pm)
Film TwĂłj Vincent - 2017 - Online lub Pobierz (CDA)  (22 Października 2017, Nie 4:16 pm)
Film Blade Runner 2049 - 2017 - Online lub Pobierz (CDA)  (22 Października 2017, Nie 4:16 pm)
Film Kingsman: Złoty krąg - 2017 - Online lub Pobierz (CDA  (22 Października 2017, Nie 4:15 pm)
Film Tarapaty - 2017 - Online lub Pobierz (CDA)  (22 Października 2017, Nie 4:15 pm)
Film Powiernik krĂłlowej - 2017 - Online lub Pobierz (CDA)  (22 Października 2017, Nie 4:14 pm)
Film The Square - 2017 - Online lub Pobierz (CDA)  (22 Października 2017, Nie 4:14 pm)
Film American Assassin - 2017 - Online lub Pobierz (CDA)  (22 Października 2017, Nie 4:13 pm)
Twoje prawa: