Zaloguj się
Blog na Matlab.pl
Forum polskich użytkowników

UŻYTKOWNICY GRUPY PROFIL Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości FAQ

Napisz nowy temat     Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

Implementacja sieci nauronowej z wykorzystaniem Matlaba
Forum MATLAB Strona Główna-> Biologia komputerowa i systemy medyczne
Post Wysłany: 28 Czerwca 2012, Czw 9:36 am Temat postu: Implementacja sieci nauronowej z wykorzystaniem Matlaba Odpowiedz z cytatem

AUTOR:
koko__

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witam,
Mam działającą sieć w Matlabie (rozpoznającą rodzaj raka w danej próbce). Sieć patternnet, 2 warstwy, 9 wejść, 10 neuronów warstwy ukrytej, 1 wyjście. Mam wyciągnięte wagi, biasy, funkcję przejścia (tansig) i funkcję pomiędzy wagami oraz wejściami warstw (zwykłe mnożenie macierzy), nie mam żadnych opóźnień. Muszę teraz użyć tych danych i zaimplementować sieć w cuda oraz porównać wyniki.

Mój problem polega na tym, że po wstępnym przemnożeniu danych w Matlabie otrzymuję inny wynik niż za pomocą komendy output=net(input). Innymi słowy biorę transponowaną macierz wejściową (683x9), mnożę przez macierz wag (9x10), czyli mam (683x10), następnie dodaję powielony bias (1x10)x683, wszystko poddaję funkcji przejścia, ten sygnał podaję na wejście następnej warstwy i wszystko powtarzam. Nie wiem co robię źle, w Neural Network Input są też np. takie funkcje jak mapminmax (mapuje wartości na wart. z przedziału -1, 1) oraz removeconstantrows (usuwa wiersze składające się z takich samych wartości) w processFcns, jednak po ich zastosowaniu otrzymane wartości też różnią się od tych obliczanych przez Matlaba.

Może ktoś już robił coś podobnego i wie w czym tkwi problem? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Forum MATLAB Strona Główna-> Biologia komputerowa i systemy medyczne

Napisz nowy temat     Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Skocz do:  

Statystyki forum:

Od dnia 08.06.2006 forum odwiedzano 36018638
Najwięcej użytkowników 266 było obecnych 19 Lutego 2015, Czw 7:03 pm

Aktualnie online:

Najnowsze posty na forum:
Modelowanie układu.  (21 Maj 2017, Nie 8:40 pm)
Małe poprawki  (21 Maj 2017, Nie 8:33 pm)
Matlab, a praca?  (21 Maj 2017, Nie 7:56 am)
NADZWYCZAJ nietypowy problem  (21 Maj 2017, Nie 2:14 am)
WYKRESY  (18 Maj 2017, Czw 4:26 pm)
Rysowanie wykresów  (18 Maj 2017, Czw 9:06 am)
Problem z zadaniem  (17 Maj 2017, Sro 6:56 pm)
Wyjaśnienie zadania  (14 Maj 2017, Nie 11:30 pm)
Wektoryzacja wyrażeń warunkowych  (14 Maj 2017, Nie 11:13 pm)
Proszę o pomoc z zadaniem z MATLAB  (14 Maj 2017, Nie 12:12 pm)
Twoje prawa: